Artrafika od začátku II. – Kdo hledá, pomozme mu tam

Artblock festival odezněl a mě se začalo stýskat. Pobyt v prostředí tvůrčích lidí, které spojuje společný cíl, mi naprosto vyhovoval. Chtěl jsem si to zopakovat. Festival umění měl ale své nevýhody. Byl to kočovnický způsob provozování umění. Všechno se točilo v tomhle cyklu 

  1. najít vhodný prostor
  2. uprosit majitele, aby nám tam dovolil vystavovat
  3. celé to zorganizovat
  4. sotva se tam vejít
  5. všechno sbalit a vypadnout

Chtělo to něco stabilnějšího. Necelý rok jsem se po očku sledovall, jaký prostor by šlo obsadit. Nešlo mi ale o to někde udělat nějaký umělecký squat. Aby to fungovalo, bylo třeba mít legální, úřady uznaný prostor ideálně na živnost, aby se tam daly prodávat aspoň brambůrky nebo něco. Jenomže bíle galerijní místnosti v centru Prahy jsem si nemohl dovolit. Ani jsem o ně neměl moc zájem. Stál jsem o nějaké netradiční místo, které bychom uměleckou a komunitní činností mohli oživit a znevšednit.

Jednu dobu jsem zvažoval pronajmout kontejnery na kraji Prahy. Vypadaly fakt dobře a byla by radost je zvelebovat a pak se z toho kolektivně radovat. Nakonec jsem do toho ale nešel, protože byly opravdu moc z ruky. Pak se naskytla možnost pronajmout si někde nějaký sklep. Pořád to ale stálo dost peněz a já jsem nebyl připravený na takový závazek.


Nakonec jsem narazil na netu na společnost, která po Praze provozuje takové ty oldschool trafiky. Zrovna se jich několika zbavovali. Zkusil jsem to a oni, že mi teda jednu prodají. Nejvíc se mi líbila trafika na Novodvorské ulici v Braníku. Stála na konci slepé ulice na sídlišti, okolo spousta nevyužitého prostoru a hned u zastávky MHD. Perfektní místo. Bylo rozhodnuto, kupujeme trafiku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.